|
Interessante koopjes op de Spaanse vastgoedmarkt |
|
Zoals u waarschijnlijk wel heeft vernomen zijn er op de Spaanse vastgoedmarkt dit jaar interessante koopjes te doen. De daling van de vastgoedprijzen zijn eindelijk een feit. Het is sinds de periode 1993-1995 geleden dat de vastgoedprijzen in Spanje zijn gedaald.
De reden hiervoor is dat de huizenprijzen de laatste jaren spectaculair zijn gestegen, met ratio’s van wel om en bij de 20% per jaar. Het stijgen aan dit ritme kon uiteraard niet blijven aanhouden en de kredietcrisis heeft hierbij haar steentje toe bijgedragen.
Veel Spaanse, en ook Engelse, huiseigenaren hebben hun huizen gekocht met een hypotheeklening die vaak 100% van de aankoopprijs bedroeg. Door de internationale kredietcrisis kunnen veel van deze eigenaren hun lening niet meer afbetalen en zijn wanhopig op zoek naar kopers om een beslag te vermijden. Bovendien hebben de banken al beslag gelegd op talloze huizen en appartementen, en uiteraard bieden deze panden ook vele kansen.
De daling van de huizenprijzen is dus realiteit geworden, en het wordt dus nu en in het komende jaar heel interessant om een tweede verblijf in Spanje te kopen. Er zijn werkelijk koopjes te doen van aan de Costa Brava tot aan de Costa del Sol, met kortingen tot wel 30-40% in vergelijking met een jaar terug. |